Kasım, 2019

02Kasım(Kasım 2)08:3003(Kasım 3)16:00Politik Düşünce Kulübü - 1. Kariyer Günü

Etkinlik Ayrıntıları

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Politik Düşünce Kulübü

 

  1. Kariyer Günü

 

Politik Düşünce Kulübü İİSBF öğrencilerinin ağırlığını oluşturduğu bir kulüptür. Bu sebepten dolayı kulübümüz etkinliklerini İİSBF öğrencilerinin ilgilerine ve endişelerine yer verecek şekilde tasarlamaktadır.

 

1.Kariyer Günü etkinliğimizde bu nedenlerden dolayı ortaya çıkmıştır. Ülkemizin güncel ekonomik durumundan ötürü İİSBF öğrencilerinin birçoğu gelecekleri hakkında endişeli durumdadır ve aynı zamanda kariyer planlaması yapma konusunda zorluk çekmektedirler. Bu durumdan sadece İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğrencileri değil aynı zamanda diğer üniversitelerin İİSBF ve İİBF öğrencileri de sıkıntı yaşamaktadır.

 

1.Kariyer Günü İİSBF ve İİBF öğrencilerin bu endişelerine çözüm getirme amacıyla kulübümüz tarafından planlanmıştır. Etkinliğimizde sıradan bir İİSBF öğrencisinin mezun olduktan çalışabileceği bütün sektörlerden isimleri çağırmayı hedefledik. Bu amaç doğrultusunda 6 oturumda ve 4 sektör üzerinden ilerleyeceğiz. Kamu ve özel sektör, medya ve akademi bu etkinliğimizde üzerine düşeceğimiz konulardır.

 

Etkinliğimiz için şimdiye kadar Dışişleri Bakanlığı SAM Başkanlığı’ndan, Merkez Bankası’ndan, Ulusal Kanal spikeri Ali Yağız Baltacı’dan ve ORSAM’dan Göktuğ Sönmez ile anlaşmış bulunmaktayız. Geri kalan diğer iki oturum için AB Delegasyonu, BM Türkiye Ofisi ve çeşitli bankalar ve consulting firmaları ile iletişim halindeyiz.

Tarih

2 (Cumartesi) 08:30 - 3 (Pazar) 16:00

Konum

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Ücret Bilgisi

20 TL

X
X