Ağustos, 2019

12Ağustos20:00Perseid Göktaşı Yağmuru Gökyüzü Gözlemi-2019

Etkinlik Ayrıntıları

Ankara etkinlikleri arasında en sevimlisidir bence Ankara Üniversitesi Rasathanesinde gerçekleşen bu gökyüzü gözlemleri. Zaman zaman halk günleri kapsamında halka açılan rasathane, bu sefer de özel bir gökyüzü olayı gözlem etkinliğini sunuyor! 12 Ağustos 2019’da “Perseid Göktaşı Yağmuru Gözlem” Etkinliği Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’nde. Her yıl ağustos ayında oluşan perseid göktaşı yağmuru büyülü bir gökyüzü olayıdır ve izlerken sık sık yıldız kaydığını düşünebilirsiniz 🙂

Sizleri rasathanemizin ortamında gök cisimlerini keşfetmeye ve onları teleskopla gözlemeye davet ediyoruz. Gözlemin dışında yapılacak olan ilgi çekici sunumlar ve gökyüzü tanıtımı ile Astronomi ile ilgili merak ettiğiniz bir çok konuya cevap bulabileceksiniz.

Rasathanemizde havanın Ankara’nın merkezine göre bir miktar daha soğuk olması nedeniyle gelirken yanıza kalın kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik alanında sıcak/soğuk içecek ve atıştırmalık yiyecekler (kek, bisküvi vb.) bulunmaktadır. Havanın kapalı olması durumunda teleskop ile gözlem yapılamayacağından alternatif bir etkinlik programı uygulanacaktır.

Tarih: 12 Ağustos 2019 Pazartesi günü
Başlama ve Bitiş Saati: 20:15 – 23:00
Tema: Meteor Yağmurları
Gözlenecek cisimler: Meteor Yağmuru, Jüpiter, Satürn, Ay

Ücretlendirme
Tam: 10 TL
Öğrenci ve Ankara Üniversitesi İdari/Akademik Personeli: 5 TL
Ankara Üniversitesi Öğrencileri : 3 TL

DİKKAT: Ücretler kapıda tahsil edilmektedir. Etkinlikler için randevu verilmemektedir.

Rasathanemizde havanın Ankara’nın merkezine göre bir miktar daha soğuk olması nedeniyle gelirken yanıza kalın kıyafetler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Etkinlik alanında sıcak/soğuk içecek ve atıştırmalık yiyecekler (kek, bisküvi vb.) bulunmaktadır.

Havanın kapalı olması durumunda teleskop ile gözlem yapılamayacağından alternatif bir etkinlik programı uygulanacaktır.

Yer: Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi:
İncek Bulvarı 06837 Ahlatlıbel, ANKARA
Tel : (312) 489 80 06

 

Tarih

(Pazartesi) 20:00

Konum

Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi

İncek Bulvarı 06837 Ahlatlıbel / Ankara

X
X