24 Aralık 2017 – Yıllanan Festival – Hayal Kahvesi Ankara

0
101

Ankara’da konser, canlı performans etkinlikleri denilince akla ilk gelen yerlerden olan Hayal Kahvesi 24 Aralık’ta Yıllanan Festival ile Ankaralıları bekliyor. Konserler, tadımlar, söyleşiler ve daha fazlası.. Hepsi bu festivalde!

Yüzyıllardır eskimeyen, gün geçtikçe değerlenen tüm lezzetleri akustik ve caz müzikle buluşturan bu festivalde buluşmak üzere..

Tarihçesi 8 bin yıl öncesine kadar dayanan, Anadolu’dan doğan dünyaya yayılan, üzümün salkımından gönlün sancısına; hakkında onlarca efsane, yüzlerce hikaye anlatılan lezzetler.. Bir yanıyla fermente olan üzüm suyu ama diğer yanıyla da yürekten damıtılan aşkın harmanı.. Sohbeti koyulaştıran, iki uzak insanı yakınlaştıran; dizlerin bağını çözen, en güzel sözleri söyleten; kırmızısı yanağa tadı damağa yakışan.. Bir çok kültürde önemli bir yer tutan, pek çok inançta tanrısı olduğuna inanılan.. Yalnızlığın kimsesi, dost sohbetinin mezesi, sevgiliyle ise aşkın mührü olan lezzetler.. Hayallerini de görürsün kadehinde, anılarını da! Gülersin de, ağlarsında.. Kimine göre şişelenmiş şiirdir, kimine göre üzümün kanı gönlün gıdası.. Bazense bir Sezen Aksu şarkısı;

“Bir lodos lazım şimdi bana bir kürek, bir kayık,
Zulada birkaç şişe yakut yer gök, kırmızı…”

Etkinlikte;
– Yıllanmış lezzetlerin yapımı, tarihi ve kültürü, 
– Caz ve akustik müzik eşliğinde çeşitli tadım aktiviteleri,
– Çeşitli aperatif lezzetlerle harmanlanarak, keyfinize keyif katacak sürpriz etkinlik ve söyleşiler beğeninize sunulacaktır.

Ayrıca festivalde;
Ülkemiz caz sahnesinin genç yeteneklerinden İlyada Zayim harika bir ekip ile sahne alacak. Sonrasında ise cazın yükselen isimlerinden Laçin Martynov, Çağatay Akan ile birlikte sahnede olacak.. Ayrıca ODTÜ Caz Quintet performansı ile etkinliğin havasına renk katacaktır.

Saat: 14.00

Etkinliğin biletleri 33 TL. Biletleri mekan girişinden veya Biletix Etkinlik Sayfası’ndan temin edebilirsiniz.

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz