16-17 Aralık 2017 – Tiyatro: Altın Ejderha

0
111

Bugün sizlere, Tiyatro Tam tarafından uyarlanan bir oyundan bahsedeceğiz. Oyunun adı: Altın Ejderha

Altın Ejderha, Roland Schimmelpfenig’in en popüler oyunudur. Schimmelpfennig, Altın Ejderha ile 2010 yılında tiyatro dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Mülheim Oyunlar Festivali Ödülü’nü almış ve oyun Theater Heute dergisi tarafından yılın oyunu seçilmiştir. Altın Ejderha, Avrupa ve Amerika’da birçok kez sahnelenmiştir.
Altın Ejderha, tiyatro tarihinde postdramatik tiyatro içerisinde yer edinmiş; geleneksek dramatik metinlerin karakter, zaman, kurgu, gösterge hiyerarşisi düzenlerinden farklı bir düzen oluşturan öge kullanımlarıyla postmodern dönem oyunlarından biridir. Bir apartmanın alt katındaki Çin-Thai-Vietnam lokantasının daracık mutfağında başlayan bu oyun, beş yasadışı göçmen çalışandan biri olan Çinli gencin ağrıyan çürük dişinin çekilmesiyle başlar; bunu izleyen olaylar ve apartmanın diğer katlarında yaşayan insanların aynı çatı altındaki öyküleriyle sürer. Olayların ve kişilerin birbirinden farklı hikâyelerde birbirleriyle ilişkili olmaları bize gerçek bir bulmaca seyri sağlıyor.

YAZAN : Roland SCHIMMELPFENNIG
ÇEVİREN : Sibel ARSLAN YEŞİLAY
YÖNETEN : Özgür ÇAKIR OYUNCULUK ÇALIŞMALARI: AYLİN SARAÇ
REJİ ASİST. : Hazal YERLİKAYA – S.Elif DEMİRBAŞ
DRAMATURG : Beril Z. OVAYURT 

16 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de sahnelenecek oyun, 17 Aralık akşamı ise saat 19.00’da sahnelenecek. Oyunun biletlerini Biletiva Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz. Biletler, Tam: 25 TL, Öğrenci 15 TL.

Oyun, 13 yaş ve üzeri izleyiciler için uygundur.

Gösterim Yeri: Tiyatro Tempo / Maltepe Mh. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:114/c, Maltepe, Çankaya, Ankara

Rezervasyon için: tamsanatdernegi@gmail.com Tel:  05333912587

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz