30 Aralık 2017 – Pamuk Prenses ve 7 Cüceler – Antares Sanat Merkezi’nde

0
115

Bu hafta sonu, Ankara çocuk etkinlik listemizde birçok çocuk oyunu var. Pamuk Prenses ve 7 Cüceler de bu oyunlardan birisi. Dünyaca ünlü bu muhteşem masal şimdi Tiyatro Alkış farkıyla günümüze uyarlandı. 

Oyunun Konusu:

Grimm kardeşlerin (Jacob Grimm 1785–1863 ve Wilhelm Grimm 1786–1859) en bilinen eseri olan Pamuk Prenses ve Yedi cüceler, 18 yüzyılda yazılmasının vermiş olduğu pedagojik hatalardan ayıklanmış ve Oktay Şenol tarafından günümüze uyarlanmıştır.
Çocuğunuza defalarca okuduğunuz bu masalı yakından görmek istemez misiniz? Güzeller güzeli Pamuk Prenses’i, sevimli yedi cüceleri, yakışıklı prensi, kötü kalpli cadıyı ve tabii ki şaşırtıcı sihirli aynayı…

Kötü kalpli ve güzelliğine düşkün kraliçe, sihirli aynasına her gün ülkenin en güzel kadınını sorar. Bir gün ayna, Pamuk Prenses’in kendisinden daha güzel olduğunu söyleyince sinirlenir ve Pamuk Prenses’i ülkeden uzaklaştırması için sarayın komutanı Kato’ya emir verir. Yolda Pamuk Prenses’in yaptığı iyiliklerden etkilenen Kato, kraliçenin emrinin aksine Pamuk Prenses’i sınıra yakın bir yere bırakır ve kaçar. Ormanda Kato’yu aramayan Pamuk Prenses, yedi cücelerin eviyle karşılaşır. Kraliçe ülkenin en güzel kadını olmanın tadını çıkarırken, ayna bir aksilik olduğunu fark eder ve kraliçeyi uyarır. Kraliçe, yaşlı kadın kılığına girerek Pamuk Prenses’e zehirli elma ikram eder. Artık Pamuk Prenses’in uyanması için tek bir şansı vardır “O’nu yürekten seven birinin öpücüğü”.

3 yaş ve üzeri seyircilerimizin izlemesi tavsiye edilir.

30 Aralık’ta Antares Sanat Merkezi Salonu‘nda sahnelenecek oyun 15.30’da başlıyor ve 1 saat sürüyor. Oyunun biletleri 15 TL ve bitmek üzere. Bu nedenle, biraz acele etmekte fayda var 🙂 Biletleri gişeden veya Biletiva Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz.

 

Diğer Ankara çocuk etkinlikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz