17 Aralık 2017 – Çocuklar İçin Gölge-Kukla Tiyatrosu: Karagöz Noel Baba

0
112

Ankara çocuk etkinliklerinde bu hafta değişik bir oyunla karşınızdayız. Karagöz’ün unutulduğunu söyleyenlere inat çağdaş bir metinle Karagöz yine karşımızda. Üstelik ramazan değil, bayram değil, seyran değil. Hayali Küçük Ali geleneğinden gelen Hayali Yüce Ali Amerika’da yaptığı ‘kukla’ alanındaki yüksek lisans eğitimi sonrası karagöze daha sıkı sarıldı ve Ustası Hayali Torun Çelebi’den devraldığı geleneği günümüz çocuklarına, gençlere ve yetişkinlere taşıyor. Yeni yıla girerken alış-veriş merkezinde değil, karagöz perdesinde Noel Baba’yı çocuklarla buluşturmayı hedefliyor Tiyatro TEMPO.
Oyun geleneksel gölge oyunu tekniği ile oynanmaktadır. Öykü ise kültürümüze yeni giren Noel Baba konusunu ele almakta ve hicvetmektedir. Bu oyunda geleneksel Karagöz karakterlerine Noel Baba ve Çelebi’nin oğlu yeni figürler olarak eklenmiştir. Karagöz oyununun yapısı zorlanmadan günümüzden bir öykü ile bu oyunda çocuklar yine sevdikleri Karagöz’le buluşmaktadır.

4 yaş ve üzeri izleyicilere yönelik bir oyun olan Karagöz Noel Baba, saat 13.00’te başlıyor. Oyunun biletlerini Tiyatro Tempo gişesinden veya Biletiva Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz.

 

Diğer Ankara çocuk etkinlikleri için tıklayınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz