Fotoğrafçılık Kursu – Ankara Sinema Akademisi

0
141

Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek, hobinizi profesyonelliğe taşımak ve adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak için Ankara’nın en çok tercih edilen fotoğrafçılık kurslarından biri olan Ankara Sinema Akademisi ailesiyle sizi tanıştırmak istiyorum.

“Nerden esti” derseniz,  yıllardır fotoğrafçılık kursuna gitmek isteyip, profesyonel bir makine sahibi olmadığım için her seferinde vazgeçen beni, bir dostun tavsiyesi, sonunda fotoğrafçılık hobimle buluşturmuştur. Zira bu akademide, tüm öğrencilere ders süresince fotoğraf makinesinin temin edilmesi sorunu bir çırpıda çözdü benim için. Bunun gibi uygulamalar yapan başka kurslar var mı bilmiyorum ama, beni bu uygulamayla tavlamıştır kendileri.  Tavsiyeyi aldıktan 2 gün sonraki ilk kurda ders alırken buldum kendimi.  

Akademide film çekimi, kameramanlık, senaryo ve kurgu gibi diğer konularda da dersler; alanında iyi isimler tarafından verilmekte olup, fotoğrafçılık dersleri akademinin kurucusu “Hakan Kılıç” tarafından fotoğraf severlere sunulmaktadır. Kendisi son derece eğlenceli bir anlatımla daha ilk dersten sınıfı kaynaştırdı diyebilirim. Hafta sonları cumartesi ve pazar seçenekleri mevcut, dersler genelde öğleden sonra 3 saat süreli yapılmaktadır. Toplam bir ay süren kursun ücreti 200 TL gibi cüzi bir ücret olmasına rağmen, bir kereye mahsus bu ücreti karşılayarak fotoğrafçılık hakkında temel bilgi ve pratiğe sahip oluyorsunuz. (Kredi kartıyla da ödeme alınmakta) “Ben öğrenemedim 1 ayda ne olacak” derseniz de öğrenene kadar ücretsiz derslere girebiliyorsunuz. Ayrıca hafta içi Çarşamba günleri de uygulamalı çekim etkinliklerine yine ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabiliyorsunuz. İlk 2 hafta dersler sınıfta teori uygulamasıyla geçerken, sonraki 2 hafta dış mekanlarda uygulamalı çekimlerle sürmektedir. 

Kurs hakkında daha detaylı bilgi için websiteleri burada. Ben memnun kaldım eğitimlerinden siz de hemen düşünebilirsiniz!

Adres: Yüksel Caddesi No: 8/13  Kızılay / ANKARA
Tel: 0.312. 417 41 14

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz