Daniele Sigalot – “Yepyeni Bir Tekrar” Sergisi – Siyah Beyaz Galeri’de

0
131

Daniele Sigalot’un Türkiye’de gerçekleşecek ilk kişisel sergisi “Yepyeni Bir Tekrar” 01 Aralık’ta Galeri Siyah Beyaz’da açılıyor. Sergi, geçtiğimiz yıl İtalya’da Potenza Arkeoloji Müzesi ve, Caserta Sarayı gibi önemli yerlerde sergiler açan İtalyan asıllı sanatçının yerleştirme ve heykellerini bir araya getirecek.

Tekrarı eserlerini üretiminin ana meselesi haline getiren Sigalot, bir zanaatkar gibi objeyi üretimde tekrar etmenin hiçbir zaman mümkün olmayışından hareketle, her tekrarın farklılığından ilham alıyor. Birbirlerini andıran ve benzeşen objeleri çoğaltarak yanyana veya üst üste, istifleyerek, üretimin tekrarını pekiştiriyor. Biribiri üzerine yığılmış buruşturulmuş kağıtları bir totem haline getirerek, iyi fikirlerin yerine yenilerini alışını ve yaratıcı yazım sürecini bir manada fiziksel hale getiriyor. Her yeni fikir bir öncekinin üzerine çıkıp birikiyor. Sigalot kağıt uçakları, metalle temsil ederek renkli yerleştirmelerle oyuncu bir hava ile askeri sertliği bir araya getiriyor. Sigalot sanata yazdığı açık mektupla eleştirdiği noktaları kavramsal ve esprili bir dille izleyiciye aktarıyor.

Daniele Sigalot’un dil, tekrar, zanaatkarlık, oyun ve yaratıcılığı ön plana çıkardığı eserleri “Yepyeni Bir Tekrar” sergisi izleyiciyle, 01.12.2017 – 01.01.2018 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da buluşacak.

Adres: Galeri Siyah Beyaz, Kavaklıdere sok. no: 3/1-2 Kavaklıdere

Telefon: (0312) 467 72 34

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz