26 Aralık 2017 – Can Dostlarımız Yararına Yılbaşı Partisi

0
120

Hayvanların uğradığı şiddet ve istismarın her geçen gün arttığı bugünlerde, hayvan hakları konusunda hem farkındalık yaratmak hem de barınaktaki dostlarımızın rehabilitasyonlarına destek vermek için Hayvan Kurtarma Derneği ve Flamenko Ankara Derneği, 26 Aralık Salı günü Yılbaşı Partisinde bir araya geliyor.

Flamenko Ankara Derneği müzisyen ve dansçılarından oluşan DE LEJOS, COLORES ve DUENDE gibi başarılı grupların gönüllü olarak sahne alacağı bu gecede Flamenko, Rumba, Latin ve Gipsy Kings İspanyol müziği ve dans gösterileri izleyicilerle buluşacak.

Geceye katılımınızla vereceğiniz desteğin tamamı Hayvan Kurtarma Derneği Rehabilitasyon Merkezinde yaşayan 450 köpeğin gıda, barınma ve sağlık masrafları için kullanılacaktır.

Yeni yıl yeni umutlar getirir. Yeni yılda Hayvan Kurtarma Derneğinin ikinci bir hayat verdiği 450 köpek için umut olmak, onların ihtiyaçlarını hep birlikte karşılamak için iki dernek bir araya geldi ve sizlerin de desteğini bekliyorlar. Bu dünya hepimizin ve onların bizlere ihtiyacı var.

Gelin bu renkli gecede can dostlarımızı yalnız bırakmayalım, birlikte olalım.

 

Hayvan Kurtarma Derneği 

Hayvan Kurtarma Derneği, Ankara ilindeki sahipsiz hayvan sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacı ile 3 Nisan 2011 tarihinde kurulmuştur. Her biri sahipsiz hayvanların refahı için çalışmakta olan dinamik bir ekibi aynı çatı altında toplayan Hayvan Kurtarma Derneği’nin temel amacı “Hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır”. Hayvan Kurtarma Derneği, belediyeler ve ilgili diğer kuruluşlar ile işbirliği içerisinde ve yasal mevzuat çerçevesinde hayvanların her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak amacı ile yola çıkmıştır.

Hayvan Kurtarma Derneği çalışmalarını yürütmek için herhangi bir kurum ya da kuruluştan destek almamakta ve tamamen gönüllülerin desteği ile devam etmektedir. Bugün Hayvan Kurtarma Derneği Rehabilitasyon Merkezinde eski acılarını unutarak sevgi ve ilgiyle yeniden hayata tutunmuş 450 can dostu bulunmaktadır.  Kurtarma faaliyetlerimize destek olmak için, derneğimize sadece bağış yaparak değil, himayemiz altında yuva aramakta olan hayvanları sahiplenebilir, ya da onlara geçici olarak yuvanızı açabilirsiniz. Düzenli olarak beslediğimiz kedi ve köpekler için adresimize internet üzerinden mama gönderebilirsiniz. Derneğimize üye ve ya sponsor olabilirsiniz. Rehabilitasyon merkezimize gelip, dostlarınıza vakit geçirebilir onları gezdirebilir oyunlar oynayabilirsiniz.

 

Flamenko Ankara Derneği

Amacı; Flamenko’ya gönül vermiş insanları tanıyıp, onlarla Flamenko müziği, dansı ve bilgisini paylaşmak ve bu kültürü önce Ankara’da sonra da Türkiye’de geniş kitlelere yaymak olan Flamenko Ankara, 2003 yılı sonbaharında, Flamenko gitarcısı ve Mavi Siyah Flamenko Grubunun kurucusu Ceyhun Güneş önderliğinde az sayıda Flamenko sever tarafından kurulmuştur.  Derneğimiz, Flamenko müziğine duyulan yoğun sevgi ve ilgi sayesinde bugün, sayıları yüzü aşan gitarcı ve dansçıdan oluşan üyeleriyle, Türkiye’nin Flamenko Kulübü unvanını almıştır. Flamenko etkinlikleri haricinde, kendi içindeki dayanışma ve arkadaşlığı geliştirmek üzere toplu film, tiyatro konser izleme günleri, piknikler, kahvaltılar, yılbaşı partileri, doğum günü kutlamaları ve daha birçok sosyal faaliyette de bulunmaktadır.

Yıl içerisinde yapılan gösterilerin yanı sıra düzenli olarak her eğitim sezonu sonunda bir final gösterisi yapılmaktadır. Profesyonel gruplarla eş değerde heyecan ve beğeni yaratan bu gösteriler dernek bünyesinde oluşan sinerjinin sahneden taşmasıyla tüm Flamenko sevenleri bir araya getirmektedir.

En küçüğünden en büyüğüne, yaşları, meslekleri, birikimleri birbirinden farklı insanların dans ve müzik ekseninde buluştuğu bu platformda,  artık evrensel hale gelen ve bize hiç uzak olmayan bu kültürü gerek öğreterek, gerekse öğrenerek, hedeflediğimiz başarılara imza atmaya devam edecektir.

 

26 Aralık Salı akşamı 19.30 ile 23.00 saatleri arasındaki etkinlik, El Paso’da gerçekleştirilecek. Bu anlamlı etkinliğe katılım için 60 TL ödemeniz gerekiyor. 60 TL fazla gibi gelebilir ama 1 yerli içecek+ara sıcak ikramı ve yılbaşı pastası da fiyata dahil. Hem eğlenceli bir akşam geçirecek hem de 450 köpeğin gıda, barınma ve sağlık masrafları için yardımda bulunmuş olacaksınız. Böyle düşünüldüğünde, 60 TL’nin pahalı olduğunu düşünmüyoruz. 

Adres: El Paso, Bestekar Sokak. No:45 Çankaya

Detaylı bilgi için Zeynep Uygurer (0505 433 87 49) ve Eren Ergene (0532 722 75 67) ile görüşebilirsiniz.

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz