23 Aralık 2017 – Atsuko Suetomi’den Ücretsiz Koto Semineri

0
104

Koto icracısı olarak bir çok konserde ve dinletide yer alan Atsuko Suetomi’den Koto Semineri, 23 Aralık Cumartesi saat 15.00’te Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Suetomi, 2000 yılında Dünya Kupasına Kore Kültür Bakanı tarafından konser vermek üzere davet edildi. 2000-2002 yılında Amerika’da konser turu yaptı. 2002 Hawai’de Japonca Radyo organizasyonu ile Noel konseri verdi. 2003 Peru’da Japonya Büyükelçiliği organizasyonu olan konsere konuk sanatçısı olarak katıldı. 2005 Endonezya ve Singapur’da konserler verdi. Bali Intercontinental Hotel’in ricası ile Sumatora Tsunami mağdurlar için hayır konserini verdi.

2005 Türkiye’de Japonya Büyükelçiliği, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Ürgüp Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve Mersin Türk Japon Dostluk Derneği gibi yerlerde konserler verdi. 2007- 2009 yılları arasında İstanbul’da yaşadı. Bu süre içinde Türk Telekom, Kadir Has Üniversitesi, Japonya Büyükelçiliği organizasyonuyla Ankara Hilton Hoteli, İzmir Baptist Kilisesi, İzmir JICA Alumni (Şimdiki JİKAD) gibi yerlerde konserler verdi. 2010 yılında İzmir’de yaşamaya başladı. 2010 Türkiye’de Japon Yılı etkinlikleri çerçevesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Konseri, Buca Belediyesi, Muğla Belediyesi ve İstanbul Sabancı Müzesi’nin davetiyle katıldığı konserlerde DEÜ hocası Serpil Sormaz ile sanatını icra etti. Flüt sanatçısı Şefika Kutluer’in Ankara’da düzenlediği Uluslararası Flüt Festivaline davet edildi. Şefika Kutluer, Burhan Oçal ve Çağatay Akyol ile sahne aldı. 2011 Nisan’ın da İzmir Büyükşehir Belediyesi, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve JİKAD’in ortak organizasyonu ile “‘Japon Güzelliği ve Ustalığı” adlı konserini verdi. Mayıs’ta ise Ankara’da Türk Japon Vakfı tarafından Japon depremzedeler yararına Şefika Kutluer ile birlikte konser verdi. TRT’de Demir Demirkan’ın programı “Bizce” ye katıldı.

Seminer ücretsizdir. 

Adres: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Konur Sokak No:51

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz